Mojí velkou zálibou je také fotografie, sice krajinářská avšak ani té astro se někdy odolat nedá. Kvalitou fotek asi ztěží mohu konkurovat profesionálům a amatérům, kteří se zvláště specializují. Na následujících odkazech je k vidění něco z mála co jsem se odvážil vystavit.

2013

Ve dnech 12-14.4.2013 v Krnově festival 70mm filmů. Bylo na něm představeno osm filmů natočených na 70mm široký filmový pás vybavený šestikanálovým zvukovým záznamem.
Jako bývalý promítač v kině a fanda filmového záznamu obrazu jsem si to zkrátka nemohl nechat ujít.
Krnovské kino je navíc posledním kinem ve střdní Evropě, které je schopné tuto techniku promítat. Navíc, návštěvník má možnost prohlídnout si z blíska bohatou zbírku promítacích přístrojů, které jsou umístěny přímo v prostorách tohoto kina.

2011

15. 6. 2011 - Úplné zatmění Měsíce. Sice nebylo v celém průběhu ale díky vulkanickému popílku v atmosféře mělo zvláštní tajemný nádech.

2010

25. - 26. 9. 2010 Podzimní setkání přátel slunečních hodin na Karlovarsku. Sice skoro celou dobu pršelo, ale nás to nezlomilo. Nakonec u posledních hodin přece jenom Slunce vysvitlo.
Jarní setkání přátel slunečních hodin, tentokrát to byly sluneční hodiny v Olomouci, Dolanech, Šternberku a Svatém Kopečku. Na úplný závěr jsme zavítali na hvězdárnu v Lošově, kde jsme byli mile přivítání.

2009

Směr Otmuchów 15. 8. 2009. Na skutru za slunečními hodinami, tentokrát do Opolského wojwodství.
Po Praze nejen za slunečními hodinami ale také za jinými památkami - den druhý společného setkání přátel slunečních hodin
5. 9. 2009 Po Praze za slunečními hodinami a památkami - den první společného putování s přáteli slunečních hodin.
4. 9. 2009 Zase po letech v Praze. Tentokrát hlavně za slunečními hodinami.
Jarní setkání přátel slunečních hodin 19. - 19. 4. 2009. Toto dvoudení setkání se uskutečnilo z části na cestách za slunečními hodinami mezi Prostějovem a Zlínem a na hvězdárně ve Zlíně.

2008

Podzimní setkání přátel slunečních hodin 4.-5. 10. 2008 v Hradci Králové. Toto dvoudení setkání se uskutečnilo z části na hvězdárně, z části v ulicích Hradce Králového a zbytek na cestách necestách náchodska.
2008 - Také jedno povedené zatmění Měsíce z větší části mezi mraky.
2008 - Čekání mezi mraky na zatmění Slunce se také vyplácí.
Jarní setkání přátel slunečních hodin, tentokrát 12. 4. 2008 na kutnohorsku.
Polské pohraničí. Páru fotek slunečních hodin z malého výletu k naším severním sousedům.
Návštěva muzea slunečních hodin v polském Jedrzejówě. Muzeum im. Przypkowskich vlastní jednu z největších kolekcí slunečních hodin v Evropě.
Jarní výlet za slunečními hodinami do Polska. Tentokrát jsme se vydali po vlastní ose za slunečními hodinami na trase Český Těšín - Jedrzejów.

2007

27/28. 12. 2007 - U příležitosti druhého ročníku prosincového výšlapu na Lysou horu, jsem zde zůstal až do následujícího rána, a prožil tak úchvatný východ Slunce. A když tradice, tak 30. 12. 2008 tedy po roce zase zopakovat akorát to bylo bez západu a východu Slunce.
2007 - Podzimní výlet za slunečními hodinami. Dvoudenní setkání spolku přátel slunečních hodin na hvězdárně ve Valašském Meziříčí a s putováním po střední Moravě.
2007 - Pojďme hledat Sluneční Hodiny.

2006

2006 - Planetární stezka: Projet se na kole naší sluneční soustavou sice nelze. Tuto cestu je ale možno absolvovat ve zmenšeném modelu sluneční soustavy. Takovýchto planetárních stezek je naší republice již několik a zrovna jedna je i v Opavě.
2006 - Pěkným zážitkem může být i vydařené pozorování zatmění Měsíce.

2003

2003 - Občas se vydaří taky pěkné zatmění Slunce.
2003 - Jak vypadá polární záře ve střední Evropě? taky jsem si myslel že v naších zeměpisných šířkách nemám možnost něco takového pozorovat.
2003 - Když na dovolenou tak nejlépe na "Dovolenou s dalekohledem" Jedinečná příležitos pro ta, kteří mají rádi jasnou hvězdnou oblohu a nechtějí být rušení světelným smogem. Také možnost podívat se jiným dalekohledem než svoím a porovnat. samozřejmně zde jedinec nabude spousty nových rad, informací a přátel.

To HomePage